yurtdışı eğitim yurtdışı eğitim kayıt yurtdışı eğitim bilgi
 
    Anasayfa      Sık Kullanılanlara Ekle      İletişim 
 
malta dil okulları
malta dil okulları Malta Dil Okulları
malta dil okulları
malta dil okulları Malta Dil Okulu Fiyatları
malta
malta dil okulu Neden Malta
malta dil okulları
malta dil okulları Adım Adım Malta
malta yaz okulları
malta yaz okulu Malta Yaz Okulu
malta dil okulları
malta dil okulları Malta'da İş İngilizcesi
malta dil okulları
malta dil okulları Malta Kısa Süreli Kurslar
malta dil okulları
malta dil okulları Malta Üniversitesi
malta dil okulları
malta dil okulları Malta Vizesi
malta dil okulları
malta dil okulları Malta'da Yaşam
malta dil okuları
malta dil okulları Malta Hakkında
malta dil okulu
Malta dil okulları
ingiltere dil okulları Amerika'da Eğitim
ingiltere dil okulları
ingiltere dil okulları İngiltere'de Eğitim
ingiltere dil okulları
malta dil okulları
 
amerika Amerika
almanya Almanya
avustralya Avustralya
belçika Belçika
fransa Fransa
güney afrika Güney Afrika
ingiltere İngiltere
irlanda İrlanda
italya İtalya
kanada Kanada
malta Malta
yeni zelenda Yeni Zelanda
   
malta dil okulları
 
SocialTwist Tell-a-Friend
 
 
 
Anasayfa / Malta Hakkında

Malta Hakkında


| More


Parlayan Güneş, Kristal Berraklığında Sular Ve Tarih Keşfedilmeyi Bekliyor...

Burası MALTA
Malta, "plaj tatili için gidilecek yer" sınıflandırılmasının çevrelediği sınırlara uymaz. Turistik bölgelerin görüntüleri bile başka yerlerde bulunan alışılmış görüntülerden farklıdır. Oteller ve pansiyonlar Malta ve Gozo ile doğal bir uyum içindedir. Bu nedenle gelen turistler de Malta halkının yaşamı ile kaynaşacaktır ve Malta'da arkadaş edinmenin başka yolu yoktur.
Malta'nın insanı teşvik eden ve cezbeden en önemli özelliği tarihinin bir hazine yuvası olmasıdır. Burada rastlayabileceğiniz ve insanlığın tüm tarihi geçmişini yansıtan arkeolojik kalıntıları, kültürel anıtları ve mimariyi Dünyanın çok az yerinde bulabilirsiniz.
Denilebilir ki; Ada dev bir açık hava müzesidir. Başkenti Valetta, kendi türünün tek örneği ve bir artistik mimari harikasıdır. Ziyaretçi her kösede gizli bir tarih ve kültürle karsılaşır, Malta için harika güzellikteki çok eski zamanlardan kalma doğal limanları Akdeniz'de ki gücünün bir anahtarı olmuştur.
Adalar direkt olarak Akdeniz'in kalbinde, Avrupa ve Afrika'nın arasında yer almaktadır. Malta'nın kontrolü demek, Akdeniz'in kontrolü demektir. Hiç şüphesiz Fenikeliler, Kartacalılar, Romalılar, Araplar, Normanlar, İspanyollar, St. John Şövalyeleri, Fransızlar ve adayı 1964'e kadar ellerinde bulunduran İngilizler, Malta özgürlüğünü ilan edinceye kadar kendi izlerini çağ boyunca bırakmışlardır.
Fenikelilerden çok önce Malta'da, kendilerine özgü din ve kültürleri olan prehistorik bir halk yaşamaktaydı. Bu insanlar Tanrıça - Toprak Ana - Astroth'a tapıyorlardı. O'nun onuru ve savaşçılığı adına dev taşları kullanarak çok etkileyici tapınaklar inşa etmişlerdi. Bu tapınakların kalıntıları hala görülmektedir. Yapılmış olan en eski tapınağın tarihi M.Ö 4000 yıllarına kadar dayanır. Bu eski zaman büyük tas mabetler eski Mısır'ın Piramitlerinden de eskidir ve simdi yeryüzünde ayakta durabilen en eski kutsal anıtlar olduklarına inanılmaktadır.
Bununla beraber, Malta üzerinde ki en büyük etkiyi hiç şüphesiz St. John emrindeki şövalyeler bırakmıştır. 1530'dan 1798'e kadar 250 yıl boyunca Malta adasının Efendileriydiler. St. John Örgütü 1080'de Kudüs'te kurulmuştu ve Kutsal Topraklara giden hasta ve yaralı yolcuların bakımına kendisini adamış bir kuruluştu.
Bu mütevazi amaçla başlayan Örgüt giderek büyüdü ve Kutsal Topraklara yapılan Haçlı Seferleri esnasında Kilisenin savaşan iki askeri kolundan biri haline geldi. İslam dininin gücü onların üzerine bir güçtü ve Kutsal Toprakları terk etmek zorunda kalarak Rodos'a yerleştiler. Zaman içinde buradan da Osmanlı Ordularınca çıkarıldılar. Malta, doğal limanlarıyla, onların filoları için bir üs hizmeti verecek ideal bir yerdi. Adaya geldikten sonra Şövalyeler, devamlı olarak korsanların hücumuna uğraması yüzünden harap olan Arap istihkamlarını restore etmeye başladılar. 1565'de Şövalyeler, Osmanlı kuşatmasına karşı savaştılar. Bu kuşatma bugün hala Maltalıların belleğinde yasayan bir anıdır.
Bu zaferden sonra Şövalyeler artık Avrupa'nın kahramanlarıydı. Malta'yı ele geçirilmez bir kale yapmak üzere inanılmaz derecede para, adaya akıtıldı. Böylece Valetta inşa edildi. Kurulu düzeni ve Avrupa'nın Güney sinirini ileriki bir tarihte gelebilecek her hangi bir saldırıya karşı korumak üzere güçlü kaleler inşa edildi.
Ticaret, sanat ve bilim canlandı. Muhteşem saraylar ve kültürel yapılar inşa edildi ki bunların bir çoğu günümüzde hala ayaktadır.
Malta tarihi üzerine yapılan herhangi bir araştırma da Mdina'dan "Citta Nobile" yada "Sessiz Şehir" olarak bahsetmeden geçilemez. Mdina adanın kalbinde yer almıştır.
Mdina, Şövalyelerin gelmesinden önce Malta adasının Başkenti olarak kuvvetlendirilmişti ve Fenike orijinliydi.
Şehir, bu çepeçevre güçlü duvarlar içinde olup Adanın merkezinde ki sarp bir tepenin üzerine kuruludur.
Burada yüz yıllar boyu Adanın asil aileleri yerleşmişlerdir ve hala da yaşamaktadırlar. Bu "Sessiz Şehir" bir kraliyet sessizliği ve bir barış atmosferi içindedir. Ziyaretçi bos yere bir dükkan veya bir açık Pazar arayacaktır. Burada görebileceğiniz yegane ticari canlılık, şehir duvarları üzerinde kurulmuş ve muhteşem bir deniz manzarasına sahip 2 lokanta ve bir kahvehanedir.
Benzer şekilde gururlu ve majestik Victoria Sitedali, Gozo adasında kurulu bir başşehir, korsanların hücumunda halkın sığınacağı bir yerdi. Gozo, çiftçilerin ve balıkçıların hakim olduğu bir adadır. Rahatlık, sükunet arayanlar yenilenen bir çiftlik evi veya bir yel değirmeninde geceleyebileceği bu yere mutlaka ziyarette bulunmalıdır.
Maltalıların yaşamının her anına nüfuz eden Malta adasının temel niteliğini belirleyen en önemli özellik, Malta insanin içten dostluğudur. Bu dostluk, otelden çarşıya, şehirden en küçük balıkçı köyüne kadar her yerde vardır. Bu gerçek dostluk, Maltalıların birbirleri ile ve Malta'yı ziyaret eden yabancılarla aralarındaki ilişkilerin temelini oluşturur. Hiç kuşkusuz bu özelliği Malta'nın ziyaretçiler için huzurlu ve rahat bir yer olmasını sağlamaktadır.
Daha detaylı bilgi için aşağıdaki siteleri ziyaret edebilirsiniz..

www.maltavista.net
www.mta.com.mt
www.visitmalta.com

| More


Bu sayfada en çok arananlar
malta da, malta hakkinda, malta sss, malta sık sorulan sorular, malta tel, malta telefon, malta türkiye, malta para, malta ders, malta okul, üniversite, okul, malta ingilizce, maltada kurs, maltada kış kursları, maltada ingilizce, maltada eğitim, ingilizce, dil ve, malta dil kursu, malta ingilizce dil eğitimi, maltada çalışanlar için kurs, malta dil okulu, malta, dil okulları, malta ingilizce, malta eğitim , malta dil eğitimi, malta vize, okul eğitim, malta dil, malta hakkında, malta yaz okulu, malta resimleri, dil kurs, maltada ingilizce, istanbul dil, dil ingilizce, pasaport , pasaport işlemleri , pasaport ücretleri , pasaport için gerekli evraklar , pasaport harcı, vize, yeşil pasaport
 
yurtdışı eğitim
yurtdışı eğitim
yurtdışı eğitim
 
 
 
 

          İngiltere Dil Okulları

 

          Amerika Dil Okulları

 

          Kanada Dil Okulları

 

          Malta Dil Okulları

 

          Yurtdışı Eğitim Genel

       

          Pasaport / Vize Rehberi

 

          Sınavlara Hazırlık

 

          İngilizce

 

          Yenilikler

 

          Yenilikler

       

ANASAYFA, YURTDIŞI EĞİTİM, HAKKIMIZDA, İLETİŞİM, SİTE MAP, SİTE HARİTASI, İNSAN KAYNAKLARI, YASAL UYARI, BLOG
yurtdışı dil eğitimi
yurtdışı eğitim yurtdışı dil eğitimi
 
yurtdışı eğitim
cheap jerseys Wholesale Jerseys Wholesale Jerseys nfl jerseys china wholesale nfl jerseys cheap nhl jerseys wholesale nhl jerseys cheap nba jerseys cheap mlb jerseys wholesale mlb jerseys cheap nike jerseys cheap nike jerseys free shipping cheap authentic nfl nike jerseys nfl football jerseys china cheap authentic football jerseys replica football jerseys cheap football jerseys authentic cheap football jerseys paypal cheap nfl football jerseys wholesale football jerseys cheap china replica football jerseys china nfl jerseys supply cheap replica jerseys china replica football jerseys china cheap jerseys Wholesale Jerseys China wholesale authentic jerseys nfl jerseys from china cheap nfl jerseys china buy cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys china cheap nhl jerseys china wholesale nhl jerseys china cheap nba jerseys china wholesale nba jerseys china cheap mlb jerseys china wholesale mlb jerseys china nike jerseys china cheap nike jerseys with free shipping nfl nike jerseys wholesale cheap custom football jerseys replica nfl football jerseys cheap authentic football jerseys china football jerseys replica replica football jerseys cheap wholesale nfl jerseys supply replica nfl jerseys nike replica nfl jerseys cheap jerseys for sale Wholesale Jerseys From China wholesale sports jerseys nfl jerseys free shipping cheap nfl jerseys from china where to buy cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys from china cheap nhl jerseys from china wholesale nhl jerseys from china cheap mlb jerseys from china wholesale mlb jerseys from china nike jerseys free shipping cheap nike jerseys china discount nfl nike jerseys cheap custom football jerseys cheap football jerseys for sale wholesale football jerseys usa wholesale football jerseys china buy football jerseys from china football jerseys from china wholesale cheap jerseys supply cheap replica sports jerseys replica jerseys nfl wholesale cheap jerseys wholesale jerseys from china free shipping wholesale jerseys supply cheap nfl jerseys wholesale cheap nfl jerseys paypal wholesale nfl jerseys paypal cheap nhl jerseys wholesale nhl hockey jerseys wholesale cheap nba basketball jerseys wholesale basketball jerseys cheap mlb jerseys paypal wholesale mlb jerseys paypal wholesale nike jerseys paypal wholesale authentic nike jerseys wholesale nfl nike jerseys china custom college football jerseys where to buy football jerseys cheap youth replica football jerseys cheap football jerseys kids cheap football jerseys nike authentic football jerseys wholesale nike football jerseys wholesale cheap blank football jerseys cheap nfl jerseys supply replica jerseys china wholesale replica jerseys cheap replica nfl football jerseys cheap nfl jerseys free shipping where to get cheap nfl jerseys wholesale nhl jerseys free shipping cheap nba jerseys free shipping wholesale nba jerseys cheap cheap mlb jerseys free shippping wholesale mlb jerseys free shipping wholesale nike jerseys cheap nike jerseys wholesale nfl nike jerseys china custom youth football jerseys cheap wholesale football jerseys cheap football jerseys for women wholesale cheap football jerseys football jerseys cheap authentic nfl football jerseys china wholesale jerseys supply wholesale replica jerseys cheap replica throwback jerseys football replica jerseys cheap authentic jerseys Wholesale Nike NFL Jerseys nfl jerseys supply cheap nfl jerseys online cheap nfl nike jerseys wholesale nfl jerseys cheap cheap nhl jerseys online wholesale nhl jerseys paypal cheap stitched nba jerseys wholesale nba basketball jerseys wholesale mlb jerseys usa wholesale nike jerseys china cheap wholesale nfl nike jerseys wholesale nike football jerseys cheap throwback football jerseys wholesale kids football jerseys wholesale football jerseys suppliers authentic football jerseys for cheap wholesale ladies football jerseys cheap football jerseys with free shipping supply cheap jerseys reviews cheap youth replica jerseys nfl jerseys replica cheap nfl jerseys usa cheap nfl jerseys from china wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys wholesale hockey jerseys cheap nba authentic jerseys authentic nba jerseys wholesale cheap mlb replica jerseys wholesale mlb baseball jerseys nike jerseys cheap jerseys china chinese nfl nike jerseys wholesale blank football jerseys cheap throwback football jerseys for sale cheap football jerseys stitched wholesale football jerseys youth wholesale nfl nike football jerseys womens football jerseys wholesale supply jerseys cheap kids replica jerseys replica sports jerseys wholesale cheap jerseys canada wholesale jerseys usa Wholesale Jerseys From China nfl jerseys china wholesale cheap nfl authentic jerseys cheap nfl jerseys wholesale wholesale nike nfl jerseys cheap nhl jerseys canada china wholesale nhl jerseys cheap retro nba jerseys buy cheap jerseys online nba cheap custom mlb jerseys wholesale baseball jerseys nike jerseys wholesale chinese wholesale nike jerseys cheap nfl nike jerseys china blank football jerseys wholesale wholesale nfl football jerseys wholesale nfl football jerseys from china wholesale football jerseys from china wholesale youth nfl football jerseys wholesale nike nfl football jerseys china football jerseys wholesale wholesale jerseys supply reviews wholesale jerseys replica wholesale nike jerseys paypal cheap nfl nike jerseys from china cheap youth practice football jerseys cheap wholesale jerseys discount nfl football jerseys wholesale nike elite football jerseys wholesale replica football jerseys cheap stitched football jerseys wholesale nfl jerseys supply review wholesale replica jerseys china cheap nfl replica jerseys replica nfl jerseys China Wholesale Jerseys wholesale authentic football jerseys cheap jerseys paypal cheap ncaa jerseys paypal cheap mlb jerseys paypal chinese wholesale jerseys nike football jerseys china cheap nike jerseys usa Wholesale Jerseys China nfl football jerseys discount cheap football jerseys online nfl jerseys cheap china replica nfl jerseys wholesale china nike jerseys cheap football jerseys cheap replica nfl jerseys nfl replica jerseys china wholesale jerseys usa cheap replica football jerseys replica nfl jerseys china Wholesale Jerseys From China football jerseys wholesale china youth football jerseys wholesale nfl jerseys china wholesale nike jerseys wholesale cheap china nfl nike jerseys cheap nfl authentic jerseys wholesale nhl hockey jerseys cheap nba jerseys for sale cheap nfl jerseys wholesale wholesale jerseys nhl cheap nba jerseys online wholesale nike nfl jerseys cheap wholesale nfl jerseys where to buy cheap nhl jerseys cheap nhl jerseys canada cheap stitched nfl jerseys cheap nike nfl jerseys china wholesale nhl jerseys buy wholesale jerseys nfl jerseys china cheap cheap retro nba jerseys cheap replica jerseys cheap wholesale jerseys from china buy cheap jerseys online nba cheap youth football jerseys cheap fake football jerseys cheap custom mlb jerseys nfl wholesale nike jerseys cheap custom football jerseys nike jerseys wholesale cheap nba jerseys wholesale cheap authentic nba jerseys cheap jerseys from china buy cheap jerseys from china cheap nike nfl jerseys cheap sports jerseys Wholesale Jerseys China buy wholesale jerseys wholesale authentic jerseys nfl jerseys from china cheap nfl jerseys china cheap nfl jerseys usa cheap nike nfl jerseys nfl jerseys from china nfl jerseys supply nfl jerseys cheap china authentic nfl jerseys wholesale custom nfl jerseys cheap customized nfl jerseys cheap china nfl jerseys cheap cheap official nfl jerseys super bowl jerseys nike super bowl jerseys buy super bowl jerseys wholesale super bowl XLIX jerseys super bowl 49 jerseys wholesale super bowl jerseys sale super bowl jerseys from china 2015 super bowl jerseys form china where to buy super bowl jerseys cheap nfl draft jerseys nfl super bowl jerseys nike super bowl jerseys super bowl 49 jerseys cheap super bowl jersey super bowl 49 jerseys wholesale nfl super bowl XLIX jerseys super bowl 49 jerseys patch 2015 super bowl jerseys form china nike nfl draft jerseys wholesale blank jerseys cheap blank football jerseys wholesale wholesale youth football practice jerseys cheap jerseys authentic reviews supply cheap jerseys reviews cheap stitched jerseys for kids wholesale replica jerseys china wholesale jerseys for women cheap jerseys online free shipping buy wholesale jerseys china nike jerseys cheap cheap sports jerseys and hats wholesale jerseys and hats cheap kids jerseys china cheap sports jerseys china wholesale jerseys china nike wholesale cheap jerseys usa cheap jerseys from china kids cheap jerseys wholesale usa cheap wholesale jerseys authentic super bowl jerseys nike super bowl jerseys buy super bowl jerseys cheap super bowl jerseys super bowl jerseys wholesale super bowl jerseys china cheap nfl super bowl jerseys fake super bowl jerseys where to buy super bowl jerseys cheap nfl draft jerseys cheap nfl jerseys cheap mlb jerseys cheap nfl jerseys paypal wholesale nfl jerseys cheap wholesale nfl jerseys cheap nhl jerseys online cheap hockey jerseys wholesale hockey jerseys cheap stitched nba jerseys cheap nba jerseys wholesale nba jerseys cheap mlb jerseys cheap nike jerseys nfl jerseys from china cheap nfl jerseys supply wholesale nike jerseys nfl jerseys china wholesale wholesale nfl jerseys cheap nhl jerseys cheap nhl jerseys cheap nba jerseys cheap nba jerseys cheap mlb jerseys replica sports jerseys cheap jerseys buy cheap jerseys china cheap jerseys cheap jerseys paypal Wholesale Jerseys wholesale jerseys usa wholesale sports jersey nfl jerseys china cheap nfl jerseys free shipping cheap nfl jerseys buy cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys cheap mlb jerseys wholesale cheap nfl jerseys cheap jerseys from china buy cheap jerseys china cheap jerseys cheap jerseys paypal Wholesale Jerseys wholesale jerseys usa wholesale nba jerseys from china cheap nhl jerseys canada football jerseys for cheap nike super bowl jerseys nhl jerseys china fake oakleys Balenciaga arena high louboutin replica chinese nhl jerseys fake oakley sunglasses Balenciaga black replica louboutin shoes wholesale nhl jerseys fake oakleys White balenciaga shoes replica louboutin wedges cheap nhl jerseys fake oakleys Balenciaga arena suede replica louboutin boots cheap nfl jerseys Balenciaga monochromes cheap red bottom shoes sale cheap super bowl jerseys replica oakley sunglasses balenciaga arena shoe in white replica louboutin shoes wholesale nba jerseys replica louboutin boots fake oakleys Christian louboutin sale nfl jerseys from china cheap louboutin heels fake oakleys Christian louboutin red bottoms wholesale jerseys china nike replica christian louboutin boots fake oakleys Shoes free shipping fake oakley sunglasses Balenciaga mens shoes cheap louboutin pumps cheap nfl nike jerseys fake oakley sunglasses Balenciaga arena sneakers replica louboutin heels cheap nba jerseys china fake oakley sunglasses Red balenciaga sneakers louboutin replica shoes wholesale nba jerseys from china fake oakley sunglasses Balenciaga arena lambskin low Sneakers louboutin replica pumps super bowl jersey shop fake oakley sunglasses